KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15124314

nr 1512 4314

Agda Holst

(1886-1976), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1925. Olja på duk, 45x35 cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm

Agda Holst, svensk målare född i Kristianstad 1886, död 1976.

Utrop:

800 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 19 december 2022
kl 18:24:55

Agda Holst

Läs mer om Agda Holst